KONST / Oljemålningar / Ram 5991760
*
nr 599 1760
Ram
sent 1800-tal, med tryck, 13x9
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 19:48:45
1
400 kr
13/9 13:16:26
2
150 kr
13/9 13:17:14
2
300 kr
13/9 22:32:00
3
500 kr
14/9 18:17:22
2
Vinnande bud
14/9 18:36:22
4
600 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar ram sekelskifte sent 1800-tal tryck
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47
-
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
*
Ram
nr 599 1760
Ram
sent 1800-tal, med tryck, 13x9
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/9 19:48:45 | 1 | 400 kr |
13/9 13:16:26 | 2 | 150 kr |
13/9 13:17:14 | 2 | 300 kr |
13/9 22:32:00 | 3 | 500 kr |
14/9 18:17:22 | 2 | Vinnande bud |
14/9 18:36:22 | 4 | 600 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar ram sekelskifte sent 1800-tal tryck
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50